11.5.2024
- 55. ročník běhu - start: 13:30
- 18. ročník MTB/kola - start: 10:30

Ohlédnutí za Zvičinou 2022.

Letošní termín závodu byl zvolen na 7. května. Před vlastním závodem se organizační výbor sešel 3x. Letošním dárkem pro sponzory a organizátory byl keramický svícen od hořického keramika Michala Doležala se svíčkou od firmy Aromis. Velkou oporu máme ve firmě Microrisc a její pracovnici Šárce Nečesané, která zajišťuje plakáty, propozice, startovní čísla, grafické návrhy a se svým týmem zpracovává prezenci a výsledky.

Značení trati provedli Jindra Kyncl, Adam a Milan Krupkové, Martin Vagenknecht a Liboslav Knězáček. Náš závod opět kolidoval s Touláním cyklistů – dvojic na Pecce. Letos nám počasí velmi přálo, bylo teplo. Velkým problémem bylo současné otevírání turistické sezony na Zvičíně. Naše akce s touto akcí nejde do budoucna skloubit. S organizátory Podzvičinska jsme dohodnuti na jiném termínu. Dalším problémem byla louka rozrytá divočáky v cílovém místě. Letos byla opět vyzdobena i samotná Lhota břízkami, kterou provedli mladí hasiči pod vedením svého starosty Honzy Draštíka.

Ing. Martin Pour otevřel pro zájemce cihelnu k volné prohlídce. Jindra Kyncl připravil fotovzpomínku na zesnulé organizátory Vladko Vícha, Josefa Zvoníčka a Ivo Johna. Jana a Standa Ulvrovi zapsali 165 dospělých a 61dětí na startu pochodu, převážná část pochodníků se rekrutuje z blízkého okolí - Lázní Bělohradu, Mlázovic, Ostroměře či Hořic. Upomínkou pro pochodníky byl reflexní přívěsek se znakem Zvičiny. Účast byla vlivem počasí o stovku vyšší než v roce 2019.
Na kontrole pod Vřesníkem byli Martin Vágenknecht, Tomáš Čeřovský a Filip Kupka s hasičskou dodávkou SDH Mlázovice.

16.ročník MTB časovky absolvovalo 56 cyklistů, z toho 10 věrných skládačkářů z Chotče. S organizací závodů nám pomáhala posila z Liberce - Josef a Štěpán Pospíšilovi, Ondra Folprecht a Tereza Blažková. Zvítězil již počtvrté Jiří Šorm z týmu CykloLive Liberec v čase 40.07, z žen byla nejlepší Aneta Khýrová z týmu Carla KupKolo.cz ze Dvora Králové v čase 57.36.

Letos jsme zařadili nově na popud našeho hlavního sponzora Ing.Vladimíra Šulce kategorii elektrokol. Vítězem se stal právě iniciátor ve skvělém čase 42.10 a na druhém místě skončila manželka Martina Šulcová v čase 1.13.11. Možná, že se tato kategorie do budoucna stane cílem dalších příznivců elektrokol.

V běžeckém závodě celkem doběhlo 84 závodníků, z toho 17 žen. Tři běžci vzdali. Závod odstartoval mnohonásobný vítěz z kategorie domácích a archivář našeho závodu Karel Loner. Nejrychlejším byl Milan Janata z týmu Salming/Run4fun za 0.59.04. Druhý a pravidelný účastník František Vagenknech byl o pět minut pomalejší, 3.místo obsadil Tomáš Hak z Vítězné. Z žen zvítězila Gabriela Veigertová z Poko Running team za 1.09.49.

Tkz.DOUBLE - závod v MTB časovce a poté i v běhu úspěšně absolvovali dva účastníci – Petr Mašek z SK Vrchlabí a Aneta Khýrová z CarlaKupKolo.cz ze Dvora Králové.

Nejrychlejším z domácích byl Adam Krupka v čase 1.06.45, celkově pátý. Druhý byl Milan Krupka ml. v čase 1.10.19. Třetí z domácích byl Milan Krupka st. v čase 1.21.40.

Společně s naším běžeckým závodem se konal jako posledně přebor kraje Integrovaného záchranného sboru (policie, hasiči a záchranáři) ve třech kategoriích, muži do 40 let, nad 40 let a ženy. Zúčastnilo se ho 5 borců, o 4 méně než v roce 2019. Nejlepším byl Václav Modrý z Náchoda (v celkovém pořadí 23.místo) v čase 1.16.22. Účast záchranářů je zřejmě ovlivněna dvěma covidovými roky, které účast oslabily.

Řidiči autobusu od krajských hasičů, pan Berger s kolegou, zvládli s přehledem veškerou dopravu, děkujeme. V cíli na Zvičině se velmi osvědčila úprava hasičského auta na malou kancelář pro časoměřiče, kterou letos doplnil i druhý mikrobus od firmy Ort. Nemusel se stavět žádný stan, díky nápadu Pavla Vícha. Dopravu zavazadel a kol závodníků nám letos nově zajistil Vláďa Pulec ml.

Vyhlašování na Zvičině proběhlo v pořádku, ceny předávali Zdeněk Šedivka z HZS Dvůr Králové, Jan Draštík, starosta SDH Šárovcova Lhota a Liboslav Knězáček, ředitel závodu. Komentátorem byl David Marek, za pomoci Karoly Markové, Pavla Vícha a Vladimíra Hátleho.

Tombolu a předávání cen vylosovaným závodníkům měla na starosti Hana Folprechtová. Ceny pro závodníky – keramické poháry s emblémem Zvičiny od Michala Doležala z Hořic, tombola – poukázky do obchodního řetězce Lidl.

Občerstvení pro závodníky (iontový nápoj, koláče a banány) zajišťovali Ondra Vaníček, Petra Kadečková, Ema Kněžourková, Petra Vaníčková a Monika Římalová.

Zdravotní službu nám roky zajišťuje Josef Valášek z Hořic, se zdravotní sestrou Magdalenou Žaludovou. Řidičem sanitky byl Marián Kutaš, bývalý Lhoťák, dobrovolnou zdravotnicí je Dáša Nováková z Mlázovic.

Velmi dobře zasahovali na trati při přebězích přes silnice lhotečtí hasiči a Alice Krupková a Hana Folprechtová, kterým moc děkujeme!

Fotografování celé akce se velmi dobře zhostili Jaroslav Voves z Lázní Bělohradu a lhotecký Jindra Kyncl

Děkujeme všem, kteří pomohli ke zdárnému průběhu závodu. Majorovi Rudolfu Jelínkovi z Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje za zajištění autobusu. Bez firmy Mikrorisc si závod nedovedeme představit. Díky Vláďo, Šárko a ostatní. Poděkování patří Kristýnce Víchové za perfektní stravovací servis pro organizátory a časoměřiče.

Mě osobně moc potěšilo, že po tříleté odmlce jsme se dokázali dát jako tým dohromady a zvládli jsme celou akci ke spokojenosti všech zúčastněných.